- Stwierdziłyśmy, że to jest fajny sposób, żeby zarazić dzieci, naszych małych czytelników do tego, aby zaczęli myśleć pozytywnie i patrzeć na życie na wesoło
- mówi Anna Sokołowska z MBP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Jednym z ich zadań był wybór karty, która najlepiej określa ich samopoczucie, i która najbardziej kojarzy im się z pozytywnym myśleniem. Psycholog, Dominika Drach Kouni rozmawiała z dziećmi również o tym, jak budować swoją siłę psychiczną, aby radzić sobie na co dzień z różnymi problemami, ale także jak ją wykorzystać w budowaniu relacji z bliskimi osobami.
Na pozytywne myślenie nie składają się jednak tylko pozytywne emocje i uczucia, ale też myśli, które nie zawsze są dla nas łatwe takie jak smutek czy przykrość.
- Poszukiwaliśmy naszych mocnych stron, rozmawialiśmy o tym, co ma na nas dobry wpływ, np. relacje z osobami bliskimi, osobami, które są pozytywne i mają na nas dobry wpływ, wspierają nas. Mówiliśmy, że bardzo ważne jest, aby przebywać blisko takich osób
- mówi psycholog, Dominka Drach Kouni.
Podobno optymiści twierdzą, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymiści obawiają się, że to może być prawda. Drugiego dnia lutego powinniśmy zatem przynajmniej spróbować, aby myśleć, że szklanka jest w połowie pełna.
Napisz komentarz
Komentarze