Apteka musi dysponować przestrzenią lub oddzielnym pomieszczeniem, w którym będą odbywać się szczepienia. Oczywiście apteka musi być podłączona do portalu e-rejestracji i być w stanie wystawiać e-skierowania. W aptekach nie będą szczepione dzieci i osoby z przewlekłymi chorobami.
- mówi Marzena Nosek, Zespół Komunikacji Społecznej Świętokrzyskiego Oddziału NFZ.
Do zaszczepienia w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Apteka musi prowadzić dokumentację medyczną ze zrealizowanych szczepień i stosować się do zasad dystrybucji i przechowywania szczepionek.
Od początku roku do końca maja w Punkcie Szczepień w ostrowieckim szpitalu wyszczepiono 10 887 osób. Po uruchomieniu Punkt Powszechnego w CKU liczba ta zwiększyła się prawie do 14 tys. osób.
Prawie 3 000 osób zaszczepiono w pierwszej połowie czerwca. Szczepionek nie brakuje, szpital ma do wykorzystania ponad 1000 szczepionek Pfizera i ok 600 Moderny.
Zaszczepiono 937 osób z grupy 0, 1210 nauczycieli, 160 pensjonariuszy. Dotychczas z grupy 1B czyli pacjentów onkologicznych, po przeszczepach, dializowanych, wentylowanych mechanicznie zaszczepiono 180 osób, a do około 200 pacjentów wyjechał punkt mobilny. Od 7 czerwca mogą szczepić się dzieci od 12 roku życia, w Ostrowcu szczepionkę podano ok 60 młodym osobom.
Napisz komentarz
Komentarze