Kolejne spotkanie w Muzeum Historyczno-Archeologicznym, odsłoni przed nami tematykę starożytnych gier towarzyskich. Opowieść o nich urozmaicą rozgrywki podczas prezentacji pra-dziejowej gry planszowej.
Gry planszowe znane są od wieków - warcaby, szachy czy chińczyk to gry, które znane są całemu światu. W czasach pandemii, wiele z tych gier ponownie trafiło na rodzinne stoły, aby stać lekarstwem na wszechogarniającą nudę. Jednak już w starożytności ludzie grali w planszówki, które miały być metaforą życia doczesnego.
Pierwsze rozgrywki i pierwsze gry towarzyskie miały miejsce już w starożytności. Każda kultura wymyśliła swój rodzaj pionków,kart czy kości. Plansza była odzwierciedleniem
- tłumaczy Tomasz Kotarski, prowadzący zajęcia.
Najbliższa sobota w Muzeum Historyczno-Archeologicznym, to okazja aby zobaczyć i zagrać w pradziejową grę planszową. Zajmowanie pól czy zbijanie pionków przeciwnika jest świetną rozrywką, dodatkowo uczy nas logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.To również prawdziwa gratka dla osób nie bojących się wyzwań.
Gry planszowe wymagają inne podejścia. Nie jesteśmy przewidzieć ruchów drugiego człowieka, co nadaje rozgrywką dodatkowej satysfakcji. Jak mówi stare greckie przysłowie "Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry niż po roku rozmowy".
- mówi Tomasz Kotarski.
Oprócz samych rozgrywek uczestnicy poznają ich historie, która wzbogaci ich doświadczenia i nada rywalizacjom niepowtarzalny klimat.
Będziemy zgłębiać historie powstania gier planszowych. Kiedyś były to rozgrywki o losy bogów, dopiero z czasem przyjęły one bardziej rozrywkową formułę.
- dodaje Tomasz Kotarski.
Warsztaty startują w najbliższą sobotę o godzinie 11.00
Rejestracja na zajęcia odbywa się drogą telefoniczną lub mailową.
Napisz komentarz
Komentarze