Głośne czytanie wzmacnia naszą pewność siebie, zwiększa zasób naszego słownictwa oraz normuje rytm serca i uspokaja umysł. Dodatkowo buduje naszą wrażliwość emocjonalną.
Jeśli czytamy po cichu, to tylko po to, żeby poznać treść. Natomiast głośne czytanie pozwala nam się bardziej wczuć się i utożsamić z bohaterami. Dodajemy, że głośne czytanie nadaje też charakteru temu co czytamy.
- mówi Anna Sokołowska, z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu.
29 września obchodzimy Ogólnopolski dzień głośnego czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. najważniejszymi beneficjentami tego święta są dzieci. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna i Lokalna. TV zapraszają ostrowczan do udziału w okolicznościowym konkursie
Zachęcamy naszych czytelników, aby telefonem komórkowym nagrali dwuminutowy filmik, podczas czytania na głos, który później prześlą do nas drogą mailową.
- zachęcała Edyta Wojtiuk-Wołodkiewicz, z MBP w Ostrowcu.
Filmiki należy przesyłać do biblioteki w terminie między 19 a 24 września. Najciekawsze z nich zostaną profesjonalnie nagrane przez Lokalną.TV i wyemitowane na antenie. Dla najlepszych literackich interpretacji będzie niespodzianka. Najważniejsza jest kreatywność.
Liczymy na państwa kreatywność i zapraszamy do czytania Państwa ulubionych wierszy czy powieści. Wybór fragmentu książki pozostawiamy czytelnikom.
- dodaje Anna Sokołowska.
Do konkursu mogą przystąpić Czytelnicy którzy skonczyli 5 lat. Konkurs odbywa się bez kategorii wiekowych, nie określono górnej granicy wieku. Zatem wystarczy tylko wziąć ksiązkę, tę ulubioną i głośno przeczytać krótki fragment, nagrywajac jednocześnie to wykonanie np.telefonem
Napisz komentarz
Komentarze