Warsztat Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim swoje funkcjonowanie rozpoczął od stycznia 2000 roku.
Po prostu powalczyłam, bardzo ostro ponad dwa lata no i "wyrwaliśmy" te Warsztaty.
mówi - Bożena Semeniuk - Pomysłodawca utworzenia WTZ w Ostrowcu Świętokrzyskim
Uczestnikami Warsztatów wówczas było 35 osób, które brało udział w zajęciach rehabilitacyjnych, sportowych, turystycznych, psychologicznych czy logopedycznych. Od tamtego czasu warsztaty sukcesywnie powiększały swoją gamę zajęć, a tym samym co raz większa liczba osób niepełnosprawnych mogła uczestniczyć w Warsztatach.
Naprawdę pięknie się rozwijają, mają świetną kadrę, mają mnóstwo pomysłów. Ja jestem bardzo dumna, naprawdę i to jest takie fajne jak człowiek coś sobie wymyśli i zrobi.
mówi - Bożena Semeniuk - Pomysłodawca utworzenia WTZ w Ostrowcu Świętokrzyskim
Artur Żaczek syn pani Bożeny z Warsztatami Terapii Zajęciowej związany jest od 20 lat. Dla rodziców jest to duże wsparcie.
To jest taka bardzo dobra sprawa w ogóle dla naszych dzieci bo po prostu to ich wiele uczy i wiele rzeczy mają - rehabilitacje przede wszystkim.
mówi - Bożena Żaczek - Mama uczestnika WTZ „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim
Nie brakuje ludzi, którzy nie są obojętni i wspierają osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Od 2007 roku Warsztaty działają przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” pod kierownictwem Roberta Rogali.
Dwadzieścia lat to jest niezła szkoła życia. Rok w rok wyciągamy z tego jakieś konsekwencje i dokładamy zajęcia ponadobowiązkowe dla naszych podopiecznych.
mówi - Robert Rogala - Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Na przestrzeni 20 lat działalności Warsztaty Terapii Zajęciowej zmieniały się, zmieniali się uczestnicy, pracownicy, zmieniała się także oferta zajęć, a kierownictwo Warsztatu wychodzi na przeciw potrzebom swoich podopiecznych.
Dziś odbyły się oficjalne obchody jubileuszu 20-lecia funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podziękowano byłym i obecnym pracownikom za wkład w aktywizację osób niepełnosprawnych, "w pigułce" przedstawiono historię WTZ-u, swoje umiejętności w programie artystycznym przedstawili podopieczni Warsztatu.
Wszyscy razem, bez wyjątku, z uśmiechem na twarzy świętowali ten zacny jubileusz, jedyne co pozostaje to życzyć dalszych jubileuszy.
Napisz komentarz
Komentarze