Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, kiedyś Technikum Hutniczo-Mechaniczne - dziś słynie głównie z profilu informatycznego, ponieważ na tych kierunkach jest najwięcej uczniów. Kiedyś w placówce funkcjonował kierunek teleinformatyk, ale wraz ze słabnącym zainteresowaniem tym profilem - zamknięto go. Teraz, kiedy na rynku prace wzrasta zainteresowanie pracownikami branży IT, ZS Nr 3 chce reaktywować profil - teleinformatyk. Pomóc ma w tym porozumienie podpisane z Politechniką Świętokrzyską.
"Uczniowie będą mieli dostęp do najnowszych materiałów, do najnowszych trendów: internet rzeczy, przesyłanie danych, big data. Nauczyciele będą mogli również korzystać z naszego wsparcia.
- mówi dr Artur Maciąg - Prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej
Politechnika współpracuje z Akademią Cisco, oferującą uzyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. To otwiera im drzwi na przyszłość.
"My dajemy studentów możliwość uzyskanie certyfikatów w branży IT, które na wolnym rynku kosztują 30 tys. zł, od nas dostają to za darmo."
- mówi dr Artur Maciąg - Prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej
Absolwenci kierunku Teleinformatyka mogą pracować jako projektanci, kierownicy zespołów, twórcy oprogramowania i administratorzy w złożonych systemach cyfrowych wykorzystywanych w sieciach teleinformatycznych. Mogą dzięki temu znajdować zatrudnienie w dynamicznie rozwijającym się sektorze usług telekomunikacyjnych, także jako specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.
Napisz komentarz
Komentarze