Mają kilka lat, ale już wiedzą jakie korzyści daje czytanie. Mowa o uczniach Szkoły z Pasją, dzieci mają już swoje ulubione książki, które czytają same, lub z rodzicami. Głośne czytanie wzmacnia więzi, poprawia zasób słów, pomaga w zapamiętywaniu. Wyrabia też czytelnicze nawyki i może być początkiem miłości do książek.
"Dzieci, które uczą się wcześnie czytać, nawet przed rozpoczęciem nauki w szkole podczas wspólnego czytania wyrabiają w sobie pewne nawyki, mają mniej problemów w nauce, łatwiej przyswajają wiedzę, rozwija w nich wyobraźnię."
- mówi Anna Kosałka - nauczyciel w Szkole z Pasją
Miłość do książek wynosi się z domu i tutaj znacząca jest rola rodzica. Wystarczy 20 minut dziennie wspólnego czytania aby pomóc kilkulatkowi w rozwoju emocjonalnym i intelektualnym. Rodzice zapewniają, że pomimo codziennych obowiązków poświęcają dzieciom czas w ciągu dnia na wspólną lekturę.
"Czytamy książki dla dzieci, staramy się nawet czytać polecenia w podręcznikach, składać zdania, sylabować, tak aby córka "obyła" się z literami, czytaniem, chociaż nie ma z tym większych problemów, sama próbuje czytać."
- mówi Dulina Feledyn - rodzic
Dzień Głośnego czytania obchodzony jest już od 18 lat, a jego data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Napisz komentarz
Komentarze