Na dystansach: 400 metrów, 800 metrów, 1600 metrów i 2400 metrów sprawdzało się 70 zawodników, z całego województwa świętokrzyskiego. Niepełnosprawni uczestnicy biorą udział w takich imprezach sportowych, bo sport to dla nich możliwość rozwijania siebie, przełamywania barier, wspomagania swojej sprawności fizycznej. To też rodzinna atmosfera, na którą szczególnie zwracają uwagę. Tutaj poznają nowe osoby, nawiązują znajomości i przyjaźnie.
W województwie świętokrzyski jest ponad 30 Klubów Olimpiad Specjalnych, a wśród nich ponad tysiąc zawodników, trenerów, wolontariuszy. Świętokrzyski oddział jest jednym z przodujących w kraju pod względem zdobywanych osiągnięć. Lepsi są tylko zawodnicy z oddziału śląskiego, poznańskiego i bydgoskiego.
Liczne sukcesy i osiągnięcia na kontach zawodników to kwestia solidnego przygotowania. Trenerzy dają z siebie dużo, ale jeszcze więcej pokazują sami zawodnicy, którym niepełnosprawność nie przeszkadza w zdobywaniu osiągnięć i poprawy sprawności.
Biegi przełajowe to biegi w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest naturalnie utrudniany przez przyrodę. A zwody sportowe w tej dyscyplinie organizowane przez kluby olimpiad specjalnych są od początku lat 90.
Relacja wideo już wkrótce.
Napisz komentarz
Komentarze