Mowa nienawiści - tak zwany hejt niestety staje się co raz popularniejszy. Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej osobie lub grupie osób. Młodzież zdaje sobie sprawę z tego jak dotyka hejt i jak tragiczny może być w skutkach. Powstają młodzieżowe organizacje, które sprzeciwiają się szerzeniu mowy nienawiści, wszyscy mają jeden cel.
Trzeba po prostu zatrzymać mowę nienawiści bo liczy się miłość. Jesteśmy też organizacją, która podkreśla tolerancję i szacunek.
mówi - Ania Piekacz - Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach
Ważna jest profilaktyka - prowadzonych jest wiele akcji społecznych, warsztatów z zakresu przemocy w internecie, skierowanych przede wszystkim do młodzieży, taką inicjatywę podjęli mieszkańcy powiatu Opatowskiego. Symboliczne klucz do miasta Opatowa z rąk władz został przekazany młodzieży, która na rynku zorganizowała I Happening "Stop Hate, Only Love!".
Władzę przekazaliśmy młodzieży, młodzieży wyjątkowej, takiej młodzieży, dla której te wartości, o które my wszyscy staramy się walczyć, czyli: walka z hejtem, promowanie przyjaźni, promowanie patriotyzmu, takiej ludzkiej empatii są ważniejsze niż hejt, z którym młodzież chce walczyć.
podkreśla - Grzegorz Gajewski - Burmistrz Miasta i Gminy Opatów
W Polsce hejtu doświadczają przedstawiciele mniejszości narodowych i religijnych, mniejszości seksualnych, osoby o innym kolorze skóry niż biały, a także uchodźcy. Co raz częściej do nagannych zachowań dochodzi w szkołach, te starają się z tym walczyć. I Młodzieżowy Happening "Stop Hate, Only Love!" został pozytywnie odebrany przez lokalną społeczność. Słowa ranią bardziej niż czyny, o tym powinniśmy pamiętać i nie dopuszczać do sytuacji gdzie drugi człowiek zostaje skrzywdzony. Hejt i mowa nienawiści bardzo często są tragiczne w skutkach.
Napisz komentarz
Komentarze