Ważnym elementem w programie Wiosny są kwestie światopoglądowe tj. legalizacja związków homoseksualnych, zmiany w prawie aborcyjnym. Wiosna postuluje również za zmianami na linii państwo-Kościół. Chodzi m.in o wypowiedzenie konkordatu, wprowadzenie świeckiej szkoły i likwidację Funduszu Kościelnego. Nie są to jednak postulat nowe. Mówią o nim również politycy Koalicji Europejskiej.
Elementy wspólne ugrupowań, które walczą o pozycje w Europarlamencie można również zaobserwować w postulatach dotyczących np. służby zdrowia. Chodzi o europejski program z rakiem czy opieka okołoporodowa dla kobiet. Wiosna Roberta Biedronia w swoim programie zawarła postulaty dotyczące walki ze smogiem, wprowadzenia wspólnego paszportu europejskiego, darmowego programu in vitro. Wracają też do tematu decentralizacji.
W jakość Wiosny Roberta Biedronia i w propozycje zmian na polskiej scenie polityczniej nie wierzy Prawo i Sprawiedliwość. Dla PiS nowe ugrupowanie niesie ze sobą jakość znaną z Ruchu Palikota, partii która zasiadała w Sejmie w poprzedniej kadencji.
26 maja poznamy wyborcze preferencje Polaków. Według różnych sondaży walczące o zaufanie społeczne partie mają różne notowania. To Polacy zdecydują o składzie Parlamentu Europejskiego, zdecydują Ci, którzy pójdą na wybory.
Napisz komentarz
Komentarze