"Na początku trenowano tylko w dwóch dyscyplinach: bieganie i piłka nożna dla chłopców. Później dziewczęta zaczęły "kopać piłkę". Potem kolejno dochodziły kolejne dyscypliny: pływanie, bowling i bocce" - mówi prezes Klubu "Rywal", Edyta Kopyś
Obecnie 28 zawodników reprezentuje powiat ostrowiecki w wielu dziedzinach i ciągle poszerzają zakres dyscyplin. Za 3 tygodnie mają odbyć się pierwsze zawody w hokeju halowym.
Olimpiady specjalne przełamują stereotypy i przyczyniają się do akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Ponadto rozwijają zawodników fizycznie i społecznie. Współzawodnictwo sportowe daje im niebywałą dawkę motywacji i zwiększa pewność siebie. To również możliwość dla rodziców i opiekunów, którzy mogą przeżywać radość i dumę ze swoich podopiecznych.
Zawodnicy, trenerzy i wszyscy zebrani goście mogli na chwilę przenieść się w czasie i powspominać 10-letnią działalność "Rywala" podczas prezentacji zdjęć i filmików.
Ci, którzy z "Rywalem" mają styczność od dawna, wiedzą, że na każdych zawodach uczestnicy dają z siebie 100% i z każdych olimpiad wracają z medalami, również w kolorze złota.
W województwie świętokrzyskim funkcjonuje 30 klubów olimpiad specjalnych. Powiat Ostrowiecki, mimo trudności, godnie reprezentują zawodnicy dwóch klubów, świętującego jubileusz istnienia klubu "Rywal", oraz "Szansa" działającego od 2008 roku.
Napisz komentarz
Komentarze