Medytacja to oczyszczenie umysłu z jakichkolwiek myśli oraz wprowadzenie go w stan wyciszenia i spokojnej obserwacji. Dodatkowo niesie ze sobą mnóstwo korzyści, dodaje energii, poprawia pamięć i uodparnia na stres. Zajęcia medytacyjne odbywają się raz w tygodniu, ale na tym nie koniec. Trenerzy czuwają nad tym aby uczestnicy warsztatów po powrocie do domu, znajdowali chwilę w ciągu dnia aby wyłączyć się i wyciszyć.
"Często mówimy uczestnikom aby w domu wykonywali medytację czynności, np. jeśli zmywasz naczynia - zrób to dwa razy wolniej, jeśli czeszesz włosy - zrób to cztery razy wolniej" - mówi Katarzyna Wojtas-Michalska
Jednym z ważniejszych czynników podczas medytacji jest cisza, jednak zajęcia są na tyle urozmaicone, że pojawiają się tam również elementy muzyki.
Uczestnicy są usatysfakcjonowani efektami pracy na zajęciach, mają lepszy wgląd w siebie, nauczyli się konstruktywnie wyrażać i kontrolować swoje emocje. Ponadto mogą się odprężyć i odciąć od codziennych zmartwień.
Medytacja nie jest też rozwiązaniem życiowych problemów. Rozwiązanie tych problemów tkwi indywidualnie w każdej osobie. Medytacja natomiast pomaga je znaleźć i wdrożyć.
Zajęcia medytacyjne to tylko jedne z wielu proponowanych ćwiczeń, prowadzona jest nauka szybkiego czytania, ćwiczenia "kwantowy umysł", czy ruszające od 28 lutego warsztaty z cyklu "Złap oddech".
Napisz komentarz
Komentarze