Młodzież nie jest obojętna na krzywdę innych. Każdy skierowany do nich apel o pomoc kończy się zbiórką krwi. Poza oddawaniem życiodajnej substancji, propagują krwiodawstwo i są w tym najlepsi. Młodzież z popularnego "Kopernika" wie, jak ważną rolę w ludzkim organizmie odgrywa krew, i choć oddają ją od niedawna, to nie zamierzają przestać, chcą zachęcać do tego innych.
"Pierwszy raz oddałem krew w dniu 18 urodzin. Od tamtej pory robię to regularnie i nie zamierzam przestać. Robię to bo chcę pomóc, bo nic mnie to nie kosztuje, a mogę komuś uratować życie lub zdrowie." - mówi uczeń ZS Nr 1
Nie każdy może zostać krwiodawcą. Życiodajną substancją z innymi może podzielić się tylko osoba zdrowa. Większość krwiodawców swoją przygodę z oddawaniem krwi rozpoczyna wraz z ukończeniem 18 roku życia, czyli na etapie edukacji w szkole średniej. Tam zaszczepiają w sobie szlachetne zachowania i kontynuują to w przyszłości.
Co 15 sekund w Polsce potrzebna jest krew na ratunek życia.Warto być świadomym tego, jak wiele może ona zmienić. To niejednokrotnie szansa na uratowanie życia, szansa powrotu do zdrowia.
Napisz komentarz
Komentarze