Narkotyki, alkohol, dopalacze czy papierosy. To tylko kilka z wielu zagrożeń jakie mogą czekać na młodzież. Okres dojrzewania jest okresem buntu, lekceważenia i kwestionowania wszystkiego przed czym ostrzegają rodzice i szkoła. Dlatego też ryzyko uzależnień w tym wieku gwałtownie wzrasta. Temu zjawisku można jednak skutecznie zapobiegać. Najlepszą metodą jest uświadamianie i edukacja a także promowanie wśród młodzieży postaw asertywnych i prozdrowotnych.
Typy uzależnień, skuteczna obrona przed nimi oraz pomoc w momencie zaistnienia problemu to tematy omawiane w ramach projektu „Pomyśl o tym inaczej”. Dzieci, młodzież a także dorośli podczas cyklu spotkań uzyskali fachową wiedzę na tematy związane z ryzykiem uzależnień. W czasie warsztatów prowadzonych przez psychologa uczestnicy zdobywają informacje dotyczące relacji interpersonalnych, zależności społecznych i emocji.
Młodzież która codziennie spotyka się z różnymi rodzajami uzależnień często ma problemy aby skutecznie się nim przeciwstawić. Dlatego też spotkania w ramach warsztatów są pozytywnie odbierane przez uczniów. Projekt „Pomyśl o tym inaczej” został dofinansowany z budżetu gminy Ostrowiec z zadań przeznaczonych na profilaktykę uzależnień i przeciwdziałania patologiom społecznym. Projekt jest skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Napisz komentarz
Komentarze