Duże zapotrzebowanie na usługi medyczne z zakresu ortopedii i brak specjalistów to główne przyczyny kolejek do poradni ortopedycznej. Aktualnie w przychodni „Krasnal” jest czterech lekarzy ortopedów z czego tylko jeden przyjmuje pacjentów codziennie. Pozostali specjaliści świadczą usługi doraźnie, po kilka godzin w tygodniu. Brak specjalistów na rynku medycznym powoduje, że lekarze mają coraz większe wymagania finansowe, których przychodnia nie jest w stanie spełnić.
Poradnie ortopedyczne są nietypowe. Osoby trafiające do tego typu przychodni to zazwyczaj pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy, często z różnego typu urazami. Dlatego tak trudno przewidzieć, ile osób danego dnia będzie potrzebować pomocy.
Dyrekcja zna problem kolejek do poradni ortopedycznej i stara się go rozwiązać wprowadzając zapisy dla osób przychodzących po raz pierwszy do lekarza, oczekujących na zabiegi czy potrzebujących przedłużyć zwolnienia lekarskie. W planach jest wprowadzenie systemu rejestracji przez internet.
W poradni ortopedycznej od maja do lipca 2018 roku zostało przyjętych 3548 osób. Usługi ortopedyczne świadczone w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia zostały miesięcznie wycenione na ok. 60 tysięcy złotych.
Napisz komentarz
Komentarze