Modlitwa i pokuta to cel pielgrzymowania. Pielgrzymi idąc po kilkanaście kilometrów dziennie w skwarze i deszczu walczą przede wszystkim ze swoimi słabościami i zmęczeniem. Dla każdego z pątników jest to czas szczególny. Po drodze na Jasną Górę można wiele przemyśleć. Pielgrzymi podkreślają, ze to czas, w którym każdy może spotkać Boga, dokonać duchowej przemiany i otworzyć się na drugiego człowieka. Podczas pielgrzymek rodzą się nowe znajomości, przyjaźnie, a nawet miłość. Na Jasną Górę pójść może każdy. Obok osób wierzących idą osoby poszukujące wiary, szukające celu w życiu, własnej drogi. Są osoby, które na nowo pragną okryć Boga.
Organizacja pielgrzymki na Jasną Górę to duże wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Jej uczestnicy muszą się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć namiot, śpiwór, karimatę i przede wszystkim wygodne buty.
4 sierpnia, już po raz 35. do Częstochowy wyruszą pielgrzymi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tegoroczna pielgrzymka jest wyjątkowa bo zbiega się z rocznicą 200-lecia istnienia diecezji sandomierskiej. Każdego dnia pątnicy będą mieli do pokonania ok. 30-kilometrowe odcinki drogi. Przejdą m.in. przez Kałków, Św. Krzyż, Masłów, Piekoszów i Włoszczowę. W sumie do przejścia mają ok. 270 km. Na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia i tam spotkają się z innymi pielgrzymami z całej Polski.
Napisz komentarz
Komentarze