1 sierpnia tego roku obchodzić będziemy 80-tą rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowało specjalny koncert zatytułowany "Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?".
W najbliższy czwartek mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego zbiorą się na płycie Rynku, aby uczcić pamięć powstańców warszawskich.
Wakacje to czas, który kojarzy nam się z odpoczynkiem, spędzaniem czasu z przyjaciółmi i rodziną, ale to także czas koncertów plenerowych, imprez kulturalnych. Takie zaplanowano w Miejskim Centrum Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej i Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Sandomierskim Centrum Kultury czy Parku Kultury w Starachowicach oraz w Muzeum Historyczno - Archeologicznym.
Wakacyjna aura sprzyja imprezom pod chmurką. W weekend (26 i 27 lipca) dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury wypełni muzyka.
Centrum Tradycji Hutnictwa przygotowało ciekawą ofertę warsztatów modelarskich pod nazwą "Hutniczy Konstruktor" skierowanych do dzieci od 6-tego roku życia i młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic.
27 lipca o godz.15:00 w prawobrzeżnej części miasta Sandomierza, w dzielnicy Nadbrzezie (przy końcu ul Powiśle) będzie można zobaczyć pokaz dawnych żniw i obrzędów z nimi związanych.
Witold Gombrowicz już za życia wymieniany był jako jeden najważniejszych polskich pisarzy XX w. W 120. rocznicę urodzin autora „Ferdydurke”, Senat RP ogłosił go jest jednym z patronów 2024 r.
Już po raz XVII wszystkie pszczoły znad Wisły, Niemna, Wełtawy i Dniepru przylecą nad Kamienną do Bałtowa, by uczestniczyć w międzynarodowym Świętokrzyskim Święcie Pszczoły w dniach od 16 do 18 sierpnia.
Krzemionkowskie Spotkania z Epoką Kamienia są niezwykłą okazją, aby doświadczyć życia codziennego prehistorycznych społeczności zamieszkujących niegdyś dolinę rzeki Kamiennej. W najbliższy weekend pracownicy ostrowieckiego muzeum zorganizują to wydarzenie już po raz dwunasty.
W najbliższą niedzielę, 21 lipca, w Sadowiu odbędzie się tradycyjne Święto Chleba. Organizatorzy, czyli gmina Sadowie, przygotowali z tej okazji szereg atrakcji.
Jeszcze do 12 lipca starachowickie Stowarzyszenie Promocji Talentów prowadzi rekrutację do ciekawego projektu "Biznes w trampkach".
Park Kultury w Starachowicach zaprasza do wzięcia udziału w muzycznej podróży wraz ze śpiewaczką operową i musicalową Anną Marią Adamiak.
Konkurs odbędzie się już po raz trzeci w Starachowicach, a jego podtytuł to "Hej, Wesele".
14 lipca o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego wystąpi wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, trenerka muzyczna w telewizyjnym show - Lanberry.
„Za zamkniętymi oczami", to cykl wakacyjnych koncertów przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwszy już w najbliższą niedzielę 30 czerwca.
Ćwiczenia kreatywne w przestrzeni ekspozycji stałej i wystaw czasowych „Uzbrojony po zęby” oraz „Na serio. Rzeźby Henryka Cichockiego”, a do tego warsztaty plastyczne, spacery edukacyjne, pikniki w przypałacowym parku czy zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu - tak zapowiada się lato w Pałacu Wielopolskich.
W ostrowieckim BWA trwa zmiana ekspozycji. Miłośników sztuki do „Pozaziemskich Ogrodów Rozkoszy” zabiorą Kamila Stovrag i Samuel Kłoda, natomiast flesze bajek, strzępki ulicznych zdarzeń i snów zaprezentuje ceniony aktor Janusz Chabior w swoim „Chabiorowaniu”.
W najbliższą sobotę (29.06) w Starachowicach odbędzie się sesja jogi na świeżym powietrzu.
Samorząd Starachowic wraz z Parkiem Kultury zapraszają pod koniec sierpnia na Dni Starachowic 2024. Fani polskiego popu będą mieli co posłuchać.
"Kino na leżakach" to propozycja Parku Kultury w Starachowicach na wakacje. Od końca czerwca do końca sierpnia będzie można zobaczyć łącznie 7 produkcji.
Mężczyźni uwielbiają rywalizować. Każdy powód, żeby się sprawdzić jest dobry. W najbliższą sobotę na terenie neolitycznej wioski w Rezerwacie „Krzemionki” dla panów zorganizowana zostanie Paleoolimpiada.
Jego prace zdobiły wnętrza największych polskich muzeów etnograficznych i zbiorów kolekcjonerów sztuki w zarówno w kraju, jak i za granicą. Henryk Cichocki pochodził z Garbacza, ale żył i tworzył w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 23 czerwca rzeźby tego artysty będzie można oglądać w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.
Krew należy do najpotężniejszych leków, jakimi dysponuje medycyna. Jest niezbędnym lekiem dla ofiar wypadków drogowych z udziałem dzieci i dorosłych. 23 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie przeprowadzona zbiórka krwi pod hasłem „MotoKrew". O godz. 13.00 ulicami miasta przejedzie kolumna samochodów i motocykli. Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury nie zabraknie akcentów muzycznych i edukacyjnych. Wydarzenie, którego organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi im. Jana Milewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim potrwa do godz. 16.00.
28 czerwca o godz. 19.00 w ostrowieckiej galerii BWA odbędzie się wernisaż wystawy „CHABIOROWANIE 1990-2090 – brudnopis emocji Janusza Chabiora”. Po oficjalnym otwarciu wystawy, której kuratorką jest Barbara Demuth, można będzie wysłuchać koncertu Antoniego Rokera.
Do I Ogólnopolskiego Konkursu Archeologiczno–Artystycznego im. Jana Samsonowicza zgłosiło się 21 osób. Laureatów poznamy 15 czerwca w trakcie obchodów Europejskich Dni Archeologii w Krzemionkach.
Europejskie Dni Archeologii są okazją do zapoznania się z pracą archeologów oraz aktywnym udziałem uczestników w odkrywaniu tajemnic przeszłości. W trakcie tego wydarzenia organizowane są liczne wykłady, warsztaty, prezentacje i pokazy. Nie inaczej będzie 15 czerwca, podczas tegorocznej edycji, a zadbają o to pracownicy ostrowieckiego muzeum.
Ostrowieckie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Bezrobotnych zaprasza mieszkańców regionu na przegląd twórczości osób z niepełnosprawnościami, który odbędzie się 12 czerwca w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Chór Dziecięcy „Kotki Dwa” działający pod kierownictwem Ewy Goworowskiej przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zadebiutował na scenie 21 czerwca 2022 roku. W repertuarze chóru znalazły się wówczas takie utwory jak „Babka w klapkach”, „Meluzyna” czy „Kolorowy wiatr”. Debiut na dużej, ale dobrze znanej scenie w Ostrowieckim Browarze Kultury publiczność jednogłośnie oceniła jako udany, nagradzając wokalistów gromkimi brawami.
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza na wykład zatytułowany: Tadeusz Kościuszko - jak zostać bohaterem zbiorowej wyobraźni, który wygłosi prof. dr hab. Jarosław Czubaty. Wykład ten będzie kolejnym z cyklu wykładów kościuszkowskich, które zostały zaplanowane przez Muzeum Zamkowe w Sandomierzu w związku z przypadająca w bieżącym roku 230. rocznicą Insurekcji Kościuszkowskiej.
Na stronie www.ostrowiecbiega.pl otwarte zostały formularze zapisów do 2. rundy cyklu biegów i marszów „XII MosirGutwinRun 2024 – Maraton i Półmaraton na raty”. W imprezie, która zaplanowana została na niedzielę 9 czerwca, tradycyjnie do wyboru będą biegi na dystansie 10 i 5km, 5-kilometrowy marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci na dystansach od 100 do 1000 metrów.
Przejdź do kategorii