Ludziom żyjącym w młodszej epoce kamienia potrzebne były różne narzędzia m.in. siekiery. Oczywiście, nie były one tak trwałe jak te dzisiejsze, ale z drugiej strony łatwiej było je naprawić lub wykonać nowe. Głównym surowcem był krzemień. Uczestnicy zajęć mogli zatem dowiedzieć się jak wyglądała obróbka krzemienia, jak również zapoznać się z wykorzystaniem skór.
W spotkaniu z neolitycznym górnikiem udział wzięli harcerze ze Starachowic. Nie mogło być inaczej. Przed warsztatami młodzież zwiedziła krzemionkowskie kopalnie.
Mamy biwak o tematyce „Wehikuł czasu”. Z kadrą stwierdziliśmy, że skoro mamy taką tematykę, a w regionie mamy, np. Krzemionki czy geopark w Kielcach to postanowiliśmy skorzystać z tej okazji. Zwiedzamy i pokazujemy dzieciakom część historii i kultury naszego województwa
- mówi drużynowa Hufca ZHP Starachowice, Aleksandra Chyczewska.
Przyswojenie wiedzy od prehistorii do współczesności nie jest takie proste. Program edukacyjny nie jest w stanie pomieścić wszystkich informacji. Zajęcia w muzeum stanowią doskonałą okazję do uzupełnienia wiedzy podstawowej.
Napisz komentarz
Komentarze