Szerszy zakres opieki kardiologicznej G.V.M. Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim [zobacz wideo].
Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii G.V.M. Carint w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach oddziału kardiologii interwencyjnej zapewnia pełnoprofilowe świadczenia kardiologiczne, zakresem nie różniąc się w zasadzie od dużych ośrodków klinicznych.
Odział kardiologiczny poszerzył swoją ofertę o skomplikowane zabiegi wszczepień urządzeń resynchronizujących pracę serca i na stałe wykonuje zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca w ramach umowy Szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia. GVM Carint uruchomił drugą, niezależną salę zabiegową, a spółka Carint wyposażyła nową salę w najnowszej generacji mobilny angiograf. Inwestycje te zwiększają bezpieczeństwo Pacjentów pozwalają bowiem realizować zabiegi równolegle do pracy sali hemodynamicznej, co umożliwia wykonywanie procedur o długim czasie zabiegowym. To gwarantuje najwyższy standard opieki nad pacjentem kardiologicznym. I tak obecnie, niezależnie mogą być wykonywane pilne procedury związane z leczeniem zawałów serca, jak również zabiegi planowe z zakresu elektrokardiologii.
Jak wszystkie placówki medyczne w Polsce tak i Spółka Carint musi się mierzyć z drugą falą zachorowań na COVID, której skala na chwilę obecną, jest znacznie wyższa niż oczekiwano.
Działania mające na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa pacjentów oraz zespołu medycznego konsultowano ze partnerami z Włoch, korzystając z ich doświadczenia z okresu dużej ilości zachorować tak, aby wykorzystać dobre praktyki i nauczyć się na popełnionych przez Włochów błędach, to m.in.:
- zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej,
- wprowadzenie restrykcyjnych procedur reżimu epidemiologicznego i szkoleń personelu,
- wydzielono miejsca izolacji,
- w ramach możliwości infrastrukturalnych budynku, wprowadzono dwie strefy: Covid dodatnią i Covid ujemną,
- zaimplementowano szerokie testowanie pacjentów i personelu.
Zespół Carintu działa zgodnie z maksymą, że ryzyka nie da się wyeliminować, ale da się je zminimalizować, by zarówno pracownicy jak i pacjenci czuli się bezpiecznie.
Na oddziałach kardiologii inwazyjnej w szpitalach w Polsce w okresie marzec – kwiecień 2020 roku zaobserwowano spadek liczby leczonych pacjentów (z zawałem nawet 35 – 40%). Pacjenci bali się zadzwonić po pomoc nawet w stanach nagłych, w przypadku zawałów serca. Natomiast pacjenci, którzy byli leczeni, trafiali w stanach bardzo ciężkich, często ten zawał był przechodzony, zgłaszali się do lekarza za późno, zabiegi były bardzo ciężkie, możliwości leczenia gorsze. Choroby układu sercowo-naczyniowego, są główną przyczyną zgonów Polaków. Śmiertelność nieleczonego zawału to 40%. Zabiegi planowe są również bardzo często zabiegami ratującymi życie. Ich znaczne przesunięcie w czasie może istotnie pogorszyć rokowania lub nawet doprowadzić do zgonu. NIE LEKCEWAŻMY OBJAWÓW i leczmy się.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sebastian Kawalec, prezes spółki G.V.M. CARINT gościem w programie ☕️ ESPRESSO
Napisz komentarz
Komentarze